Sala maluszków jest kolorowa i bardzo wygodna. Umiejscowiona z dala od szatni i głównego wejścia, zapewnia dzieciom spokój podczas zajęć relaksacyjnych oraz bardzo dobre i bezpieczne warunki nauki i zabawy.

 

 

 

Sala 4-latków jest największym pomieszczeniem w naszym Przedszkolu. Jest kolorowa i bardzo jasna, głównie ze względu na duże, wykuszowe okno wychodzące na przedszkolny ogród. W sali znajduje się pianino i instrumentarium Orffa, wykorzystywane do zajęć muzycznych, ruchowych oraz tanecznych. Sala 4-latków sąsiaduje z przedszkolnym gabinetem muzycznym.


 

 

SALA dzieci 5 - letnich jest zaciszna – jej okna wychodzą na przedszkolny ogród i Dzieci mają do dyspozycji m.in. podręczną bibliotekę, wyposażoną w bajki, encyklopedie i książki popularno-naukowe. 

SALA dzieci 6-letnich

Sala oddziału zerowego jest kameralna i zaciszna – jej okna wychodzą na przedszkolny ogród i altanę warsztatową. Dzieci mają do dyspozycji m.in. podręczną bibliotekę, wyposażoną w bajki, encyklopedie i książki popularno-naukowe.

 

 

Od września 2011 r. w naszej placówce funkcjonuje biblioteka przedszkolna. Zlokalizowana jest na parterze Przedszkola i posiada osobne wejścia zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz budynku. Zbiory biblioteczne obejmują książki dziecięce (księgi bajek, leksykony, encyklopedie, albumy, książki popularno-naukowe) oraz literaturę fachową dla nauczycieli i materiały archiwalne Przedszkola. Biblioteka działa w oparciu o program pracy, konstruowany przez nauczyciela-bibliotekarza na każdy rok szkolny.

 

 

W pomieszczeniu bibliotecznym zainstalowane zostały także komputery dziecięce, wyposażone dodatkowo w tablety graficzne, wykorzystywane w ramach zajęć grafiki komputerowej.

 

 


 

Gabinet psychologiczno-logopedyczny oraz gabinet dyrektora zlokalizowany jest na piętrze budynku przedszkolnego. W pomieszczeniu przechowywana jest pełna dokumentacja Przedszkola oraz wszelkie niezbędne pomoce dydaktyczne wykorzystywane w terapii psychologicznej i logopedycznej.

 


 

Przedszkolny korytarz pełni także rolę galerii plastycznej. Na wystawie prezentujemy najciekawsze prace naszych wychowanków

 Szatnia przedszkolna jest kolorowa i bardzo jasna. Każde z naszych dzieci ma osobną szafeczkę z przegródkami na ubrania, buty i nakrycia głowy. Na tablicach informacyjnych w szatni wywieszane są najważniejsze informacje dla Rodziców, dotyczące m.in. najbliższych atrakcji, tygodniowych planów pracy, jadłospisów i dyżurów specjalistów i nauczycieli przedszkolnych. Ściany szatni wyłożone są specjalną nawierzchnią, umożliwiającą częstą zmianę prac dziecięcych i dekoracji przedszkolnych.